Často kladené otázky

Kto si môže prenajať karavan?

AUTOKARAVAN – stačí, ak máte 21 rokov, platný občiansky preukaz / cestovný pas a vodičský preukaz skupiny B platný minimálne 2 roky. Rovnaké podmienky platia pre prípadných ďalších vodičov.

OBYTNÝ PRÍVES – ak je celková hmotnosť jazdnej súpravy do 3500kg stačí, ak máte 21 rokov, platný občiansky preukaz / cestovný pas a vodičský preukaz skupiny B platný minimálne 2 roky. Náš príves ma hmotnosť 1100kg,  k tomu treba pripočítať celkovú hmotnosť vášho auta. Ak je celková hmotnosť do 4250kg je potrebný minimálne harmonizovaný kód B96 – preškolenie v autoškole bez skúšky, Nad 4250kg je potrebná skupina BE. V prípade potreby Vám radi pomôžeme s kontaktom na vhodnú autoškolu.

Kedy a kde si môžem karavan požičať a vrátiť?

Prevzatie a vrátenie je štandardne v našej prevádzke v Bratislave, Pri Šajbách 4/B,  prípadne po predchádzajúcej dohode aj na inom mieste

Čas prevzatia a vrátenia je potrebné vopred dohodnúť, štandardne je to od 9:00h. 

Odovzdanie a vrátenie je možné aj počas víkendov a sviatkov po predchádzajúcej dohode.

V prípade prevzatia karavanu v poobedňajších hodinách po 15:00h sa účtuje 50% s ceny denného prenájmu

Karavan je potrebné vrátiť spať v deň ukončenia prenájmu najneskôr do 18:00h, ak sa s nami vopred nedohodnete inak. V prípade vrátenia do 11:00h sa účtuje 50% z ceny denného prenájmu (skrátenie prenájmu je potrebné vopred uviesť do poznámky pri rezervácii)

Kde si môžem nechať svoje auto?

Svoje osobné auto môžete bezplatne parkovať u nás. Areál je ohradený, monitorovaný kamerovým systémom, v noci uzatvorený.

Môžem si karavan prenajať na firmu a prenájom si dať do nákladov?

Samozrejme môžete. Karavan však musí prevziať štatutár alebo ním splnomocnená osoba. Plná moc musí byť overená notárom. Naše karavany spĺňajú kritériá mobilnej kancelárie (verzia mobile office uvedené v TP), pre daňové uplatnenie nákladov z prenájmu.

Môžem si z prenájmu odpočítať DPH?

Áno, všetky ceny sú uvedené s DPH, ak ste platcovia DPH, môžete si vratku DPH uplatniť v rámci svojho  výkazu DPH. 

Ako postupovať pri rezervácii karavanu?

Najlepšie cez náš online rezervačný systém na tejto stránke. Vyberte si karavan a následne zvoľte v rezervačnom kalendári voľný termín a vyplňte osobné údaje.  Po potvrdení rezervácie Vám zašleme zálohovú faktúru, ktorú je potrebné do 3 dní uhradiť.  Po úhrade je Vaša rezervácia potvrdená.

Prípadne nám môžete poslať Vašu požiadavku cez kontaktný formulár alebo priamo na adresu info@wondervan.sk. Pokojne nás kontaktujte aj telefonicky.

V akom stave musím karavan vrátiť?

Obytné auto Vám odovzdávame upratané a v čistom stave vnútri aj z vonku. Interiér by nemal byť pri vrátení znečistený vrátane WC, kúpeľne, drezu, chladničky. Vonkajšie umývanie je zahrnuté v servisnom poplatku a od klienta sa nevyžaduje s výnimkou zablateného alebo inak silne znečisteného stavu.  Pred vrátením vozidla ďalej vyprázdnite nádrž na odpadovú vodu, vyprázdnite a vypláchnite WC kazetu. Obytné auto Vám odovzdávame s plnou nádržou nafty a to aj v prípade pristavenia na Vami určenej adrese. Rovnako pri vrátení vozidla by mala byť nádrž pohonných látok doplnená klientom na čerpacej stanici vzdialenej nie viac ako 10 km od miesta prevzatia. Ak niektorú z uvedených činností nechcete, alebo nestihnete vykonať, radi to urobíme za Vás. Tieto služby sú spoplatnené a ceny sú uvedené vo Všeobecných zmluvných a obchodných podmienkach.

Sú v karavane povolené domáce zvieratá?

Áno, čistotné domáce zvieratá ako sú pes a mačka môžete zobrať na cesty so sebou. Informujte nás o tom a zaznamenáme to do preberacieho protokolu. Obytné auto pred vrátením dokonale vyčistite, aby ste predišli možným sankciám. Nájomca zodpovedá za bezpečnú prepravu domáceho zvieraťa a zodpovedá za splnenie všetkých súvisiacich právnych noriem platných v čase a mieste svojho pobytu.

Je dovolené počas jazdy spať na posteliach?

Pravidlá cestnej premávky na Slovensku aj inde v Európe prikazujú cestujúcim v osobných (aj obytných) vozidlách počas jazdy riadne sedieť v sedadlách a byť pripútaní bezpečnostnými pásmi. Je teda zakázané v obytnom aute počas jazdy okrem iných činností aj stáť, chodiť, či ležať na posteli.

Môžem získať zľavu za opakovaný prenájom?

Za Vašu vernosť Vám radi poskytneme zľavu na ďalší prenájom, až do výšky 10%

2.prenájom = 5%, 3.prenájom = 6%, 4.prenájom=7%, 5.prenájom=8%, 6.prenájom=9%, 7.a ďalší=10%

Časový rozostup medzi jednotlivými prenájmami musí byť minimálne 7 dní.


Ktorý karavan si vybrať, obytné auto alebo príves?

Večná diskusia medzi karavanistami. U nás si môžete požičať oboje.

Obytné auto ponúka možnosť vychutnávať dovolenku s karavanom už počas cesty, obzvlášť deti milujú možnosť počas cesty sa hrať alebo len tak si kresliť za stolom, každý má dostatok miesta na cestovanie.

Na druhej strane obytný príves sa dá odpojiť a počas dovolenky, môžete zájsť svojim autom na nákup alebo miesta, kde je to veľkým karavanom zložité alebo niekedy aj úplne zakázané.

Vo všeobecnosti tiež platí, že s obytným autom môžete cestovať rýchlejšie, väčšina obytných prívesov má obmedzenú maximálnu rýchlosť na 100km/h, zatiaľ čo s obytným autom môžete cestovať bez problémov aj rýchlosťou 130km/h.

Karavan s alkovňou alebo bez?

Alkovňou sa označuje spací priestor nad kabínou vodiča, u nás je to karavan Rabbit. Je to výborné riešenie pre samotné kempovanie, samostatná oddelená spálňa vytvára príjemné súkromie a zároveň nezaberá spoločný priestor v karavane. Na druhej strane cestovanie je lepšie bez alkovne, karavan je lepšie aerodynamicky tvarovaný, čo umožňuje rýchlejšiu jazdu a samozrejme aj nižšiu spotrebu paliva o 1-2litre/100km. V našom karavane Therry sa spúšťa posteľ zo stropu, čo zníži svetlú výšku priestoru na sedenie v spoločnej časti karavanu. Túto posteľ je potrebné po každej noci opätovne vysunúť ku stropu, aby bol dostatočný priestor pre pohyb v karavane.

Akú spotrebu paliva má karavan?

Spotreba do veľkej miery závisí od štýlu a rýchlosti jazdy. Pri rýchlosti 90km/h sa dá bez problémov jazdiť so spotrebou 8-9l/100km, čo na auto s hmotnosťou 3500kg vôbec nie je veľa. Pri dynamickej a diaľničnej  jazde treba počítať so spotrebou 10-12l/100km. Karavaning nemá byť o ponáhľaní, naše autá majú výkonné naftové motory, ktoré bez problémov dosiahnu aj rýchlostné diaľničné limity, napriek tomu Vám odporúčame na diaľnici rýchlosť okolo 110km/h, cestu si lepšie užijete a odmenou Vám bude priaznivá spotreba.